معرفی کنگره

برگزاری رویدادی مهم در قالب یک کنگره که جمع زیادی از دانشجویان در آن شرکت کنند ، فرصتی تکرار نشدنی برای پیش برد اهداف مختلف آموزشی و تربیتی علاوه بر هدف اصلی هر کنگره که اشتراک گذاری پژوهش های پژوهشگران است .

کمیته تحقیقات دانشجویی رفسنجان به عنوان یکی از نخستین کمیته های تشکیل شده در کشور از سالیان پیش رویداد ها و برنامه های علمی متفاوتی را برگزار نموده است .

اکنون این کمیته قصد دارد تا مجددا با پیشگامی در کشور و برگزاری شکل جدیدی از رویداد ها ، با برگزاری کنگره‌ای متفاوت دانشجویان را با اهمیت پژوهش و استفاده از پژوهش آگاه سازد و فرهنگ سازی کند . این رویداد از آن سو متفاوت و نوین تلقی می شود که کمیته برگزاری تمرکز خود را صرفا بر روی حضور پژوهشگران قرار نداده است و این اتفاق برای نخستین بار در کشور رخ می دهد .

کمیته برگزاری پنجمین کنگره ، این رویداد را گردهمایی بزرگ دانشجویی نامیده و 3 بخش اصلی دارد:

1– پنل های علمی: دانشجویان سراسر کشور با حضور در رفسنجان  جدید ترین یافته های علمی خود را با دیگران به اشتراک میگذارند 

. 2_ کارگاه ها و سخنرانی ها : برای هر کدام از رشته علوم پزشکی و رشته دامپزشکی یک کارگاه اختصاصی در نظر گرفته شده است که مطالب مورد نیاز برای فعالیت های شغلی خود که در کوریکولوم درسی گنجانده نشده است به آن ها آموزش داده می شود. علاوه بر آن مطالب نوین و پایه ای برای فعالیت های پژوهشی در این کارگاه ها گنجانده می شود . از سوی دیگر سخنرانی هایی با عناوینی از جمله مسئولیت اجتماعی و اهمیت آن ،اهمیت 1000 روز نخست زندگی ، کنترل درد با هیپنوتیزم و ... با دعوت از اساید متخصص ، در این رویداد برگزار می شود .

3_ بخش فرهنگی : بخش فرهنگی به منظور ایجاد فضایی جذاب و همچنین فرهنگ سازی پژوهشی در میان دانشجویان تشکیل شده است و متمایز کننده این رویداد از تمامی کنگره های سراسر کشور است که برنامه های آن شامل برگزاری بازارچه خیریه به موازات رویداد ، بازدید از زیبایی های توریستی رفسنجان ، برگزاری تئاتر های دانشجویی ، طراحی بازی های محیطی با هدف ارتقاء هوش هیجانی دانشجویان ، ایجاد نشاط و پویایی در میان دانشجویان می باشد. امید است در کمیته تحقیقات دانشجویی بتوانیم برای پنجمین بار ، افتخار میزبانی شما بزرگواران را از سراسر کشور داشته باشیم .